Skip to content Skip to footer
Gyakran ismételt kérdések a szőrtelenítéssel kapcsolatban

A diódalézeres szőrtelenítés nem fájdalmas, de a kezelés közbeni érzés személyenként változhat. A legtöbben enyhe kellemetlenségről vagy szurkáló, meleg érzésről számolnak be. Az érzékenyebb területeken, például a bikinivonalnál, a sípcsonton vagy a hónaljnál az érzés intenzívebb lehet, de a modern diódalézerek általában olyan fejlett hűtőrendszert használnak, amely minimálisra csökkenti ezt a kellemetlenséget. A klinikánkon használt Clear Light diódalézer hűtőfeje általában -5°C körüli hőmérsékletet biztosít a kezelés során, kellően kiegyenlítve ezzel hideg-melegérzetünket, ezáltal kellemes érzést és kezelést biztosítva.

A diódalézer egy meghatározott hullámhosszú fényt bocsát ki (általában 800–810 nm hullámhosszon). Ezt a lézerfényt a szőrben található melanin könnyen elnyeli, a környező bőr pedig kevésbé, így a kezelés minimalizálja a bőrsérülés kockázatát. A szőrszálban elnyelődött fény, pontosabban optikai energia a szőrtüszőben hőenergiává alakul, és károsítja a szőrszálakat életben tartó mátrixsejteket. Ezek a roncsolt sejtek már nem lesznek képesek új szőrszálat növeszteni, vagy csak gyengébb, vékonyabb szőrt fognak tudni előállítani.

A diódalézer a szőrtüszőket csak azokban a fázisokban tudja hatékonyan megcélozni, amikor a szőr aktívan növekszik (anagén fázis). Mivel nem minden szőrszál van egyszerre ebben a fázisban, több kezelésre van szükség a kívánt eredmény eléréséhez. Mivel a szőrök növekedési fázisait kísérjük végig, így általában 8-10 kezelés szükséges 6-7 hetes időközönként, hogy a szőr tartós eltávolítását elérjük.

A kezelések után a szőrnövekedés jelentősen csökkenhet, és a megmaradó szőr finomabb, világosabb és gyengébb lesz. Sok esetben a szőr teljesen megszűnhet.

A hormonális egyensúly zavarai befolyásolhatják a szőrnövekedést, és ilyenkor további kezelésekre lehet szükség a tartós eredmény eléréséhez. A PCOS, a pajzsmirigy-alulműködés vagy a mellékvese rendellenességei is fokozhatják például a szőrnövekedést.

Klinikánkon a lézeres szőrtelenítést képzett szakembereink végzik. A kezelést gondosan a vendégünk bőrtípusához és szőrszálai színéhez, vastagságához igazítják, hogy minimalizálják a mellékhatások kockázatát. Az anyajegyeket, bőrkinövéseket és tetoválásokat precízen lefedik, hogy megóvják őket a sérüléstől.

A diódalézeres technológia általában minden bőrtípuson alkalmazható, beleértve a világos és sötétebb tónusokat is. A lézer a sötétebb szőrszálakon azonban hatékonyabb, mivel a bennük lévő magas melanintartalom miatt jobban elnyelik a fényt. A teljesen világos (színanyagot nem tartalmazó), ősz vagy vörös szőrszálakat diódalézerrel nem lehet eltávolítani. Fontos, hogy mindig legyen kontraszt a kezelt szőr és bőr között, különben a kezelés nem lesz hatásos.

Természetesen, férfi vendégeinket is szeretettel várjuk kezelésünkre.

Igen, a Clear Light diódalézer kisméretű fejének köszönhetően a nehezebben hozzáférhető testtájakon is alkalmazható, mint például a felső ajak (bajusz), hónalj, tarkó, lábujjak, fülcimpa. Mivel kétféle kezelési módban tudjuk használni – nemcsak dinamikus, hanem statikus üzemmódban is -, így a hajlatok szőrtelenítésében is rendkívül hatékony.

A kezelés időtartama természetesen a kezelt terület nagyságától függ. Például egy kis terület, mint a bajuszrész, mindössze pár percet vehet igénybe, míg egy nagyobb terület, mint a lábak vagy a hát, akár egy fél órát-órát is eltarthat.

A kezelés után átmeneti bőrpír, enyhe duzzanat vagy érzékenység fordulhat elő, de ezek általában néhány órán belül elmúlnak. Nyugtató, hámosító krémek használatát ajánljuk a kezelést követő 24-48 órában.

A kezelések között kizárólag borotválkozni szabad, hogy ne szakítsuk meg a szőrszál és szőrtüsző közötti kapcsolatot. Nincs korlátozva hányszor, viszont a kezelési előtti napon mindig borotválkozzon és úgy érkezzen másnap kezelésre!

Kezelések előtt és után 5-7 napig nem ajánlott a napozás, illetve a szoláriumhasználat. Ha elkerülhetetlen, például nyaralás miatt, akkor mindenképp próbáljunk árnyékban maradni és használjunk magas fényvédő faktort (SPF50)!

A napozás abból a szempontból is ronthatja a kezelés kimenetelét, hogy bőrünk sötétedik általa, így kisebb lesz a kontraszt a szőr és bőr között, ami megnehezíti az energia útját a szőrtüszőbe való lehatolásban.

A diódalézer egy meghatározott hullámhosszon működik (általában 800-810 nm), amely a melaninban, a szőrszálak pigmentjében nyelődik el. A lézer fókuszált energiája így célzottan és mélyebben hatol le a szőrtüszőbe, ezért hosszú távú, tartósabb eredményeket biztosít, kevesebb alkalom után.

A diódalézer különböző beállításokkal alkalmazható a bőr és a szőrszálak színének megfelelően, így gond nélkül alkalmazható akár a sötétebb bőrtípusokon is.

Ezzel szemben az IPL széles spektrumú, nem koherens fényt használ, amely több hullámhosszon (500-1200 nm) működik. Ez kevésbé célzott, mivel a fény különböző bőrrétegeket ér el, és nem kizárólag a szőrtüszőre koncentrál. Az IPL hatása inkább felületes, mint mély, ezért eredményei is kevésbé tartósak.

Az IPL kevésbé hatékony sötétebb bőrtípusokon és világosabb szőrszálakon, valamint sötétebb bőrnél nagyobb a pigmentációs problémák kockázata is.